До Вараського міського центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю імені З.А.Матвієнко зараховуються діти (від народження  до 18 років) з інвалідністю та діти, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності, особи з інвалідністю після 18 років з фізичними  та/або розумовими вадами розвитку м. Вараш та діти з інвалідністю  Рівненської області, України  відповідно до укладених договорів про міжбюджетні трансферти.
        Щоб отримати реабілітаційні послуги у Центрі батькам (опікунам) необхідно звернутися в управління праці за місцем проживання з відповідною заявою і наступним  пакетом документів:  
                                                                                                     
1. Індивідуальна програма реабілітації дитини-інваліда/інваліда / Довідка-рішення ЛКК мед.закладу (для дітей групи ризику)                                                      
2. Копія мед.висновку про встановл. інвалідн/  Епікріз обл. дит.лікарні або заключення обл. дит поліклініки (для дітей групи ризику)
3. Копія свідоцтва про народження  дитини                                                                                                                     
4. Медична карта дитини  (форма 026/0)                                             
5. Копія паспорта мами  (1,2,11 ст.)                                                       
6. Копія ідентифікаційного коду мами                                                         
7. Довідка з місця проживання                                                             
8. Копія витягу ПМПК дитини з інвалідністю (якщо є)
        При зарахуванні до Центру                                                              
1. Аналіз калу на я/г                                                                               
2. Довідка про щеплення (окрім особи з інвалідністю)                                                                         
3. Довідка про стан здоров"я                                                                  
4. Довідка про епідоточення   
                                                                         
      Тривалість курсу реабілітації отримувачів послуг визначається Реабілітаційною комісією Центру і складає термін, необхідний для виконання Індивідуального плану реабілітації (від 1-го до 12 місяців). Послуги надаються курсами та безперервно в залежності від захворювання дитини та бажання батьків.

       Основними формами реабілітаційного обслуговування є: амбулаторна, стаціонарна, денна форми, консультування,   соціальний патронаж (послуги на дому).

       На Програму амбулаторного перебування зараховуються діти з інвалідністю та діти, які за станом здоров"я належать до групи ризику щодо отримання інвалідності м. Кузнецовськ, і за станом здоров'я не потребують постійного цілодобового догляду.

       На Програму стаціонарного перебування зараховуються:
- дітиз інвалідністю з районів та міст області; інших районів, міст областей України, які потребують послуг комплексної реабілітації або її окремих видів. Діти, які за станом здоров’я потребують постійного цілодобового догляду, перебувають у Центрі в супроводі одного із дорослих членів сім"ї.
- діти з інвалідністю  та особи з інвалідністю м. Кузнецовськ, які потребують тимчасового цілодобового догляду у випадку складної життєвої ситуації у законного представника на весь період перебігу цієї ситуації та з метою психологічного розвантаження сім’ї на термін, визначений Реабілітаційною комісією центру.

      На Програму надання соціальної послуги денного догляду зараховуються діти та особи з інвалідністю м. Кузнецовськ, які потребують сторонньої допомоги та догляду.

     На Програму надання послуги соціального супроводу/патронажу зараховуються молоді особи після 18 років з важкими формами інвалідності, які згідно з медичним висновком потребують постійного стороннього догляду і з певних причин не можуть відвідувати Центр.
   
      Консультативну фахову допомогу  можуть отримати всі, у кого є в цьому  потреба.

      Діти, які відвідують освітні навчальні заклади та потребують реабілітаційних послуг відповідно до їх ІПР, можуть отримати такі послуги за окремим графіком у зручний для них час.
 
    До Центру не зараховуються діти, стан яких унеможливлює проведення реабілітаційних заходів з такими протипоказами: гострі інфекційні  захворювання до закінчення строку ізоляції; усі хвороби в гострій стадії та заразній формі; часті судомні напади та їх еквіваленти; захворювання, що супроводжуються тяжкими порушеннями поведінки, небезпечними для дитини та її оточення. Перебування таких  дітей можливе за умови супроводу дитини одного з батьків або їх законних представників.