Стрітення – зустріч Весни та Зими

         15 лютого за народним календарем в Україні відзначають одне з великих релігійних свят – Стрітення. Про виникнення цього свята існує безліч легенд. В одній із них говориться про те, що жив у Єрусалимі старець-праведник Симеон. Йому було відомо, що він не помре доти, поки не зустрінеться із Спасителем Світу. І саме 15 лютого Симеон зустрівся біля воріт  храму з немовлям Христом.

         А інша легенда розповідає про те, що саме в цей день зустрічаються дві пори року – Зима і Весна.

         Цьогорічне свято Стрітення для дітей, молоді та працівників комунального закладу «Кузнецовський міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів» імені З.А.Матвієнко пройшло з забавами, іграми, естафетами.

         Організатор свята Рубчинська Є.В. вдало підвела до того, чого так чекали всі з нетерпінням – зустрічі Весни і Зими. Цій зустрічі сприяла і сама погода. Зранку було холодно, напевно ще володарює Зима, але ближче до обіду виглянуло тепле сонечко, яке нагадало про перші подихи Весни.

         На лісовій галявині присутні побачили справжню зустріч Зими і Весни, які в запальному танці намагалися  виштовхнути  одна одну із святкового кола. Дуже артистично ролі Зими і Весни виконали вихователі ФедчукЛ.С. і Хлань Т.В.

         На святі діти та молодь Центру змогли перевірити свої інтелектуальні можливості відгадуючи загадки Зими. Цим вони старалися допомогти Весні. Настільки всі перейнялися атмосферою свята, що під час проведення естафети більшість дітей намагалися потрапити в команду Весни. Під час естафет, ігор діти та молодь показали свою спритність, сміливість та витримку.

         Найбільш захоплюючими етапами свята були «свічка-громівничка», «спалювання опудала Зими». Весна ознайомила зі звичаєм освячення свічки-громівнички, яка оберігає оселю не тільки від грому, а й від всього злого. Бережно передаючи свічку з рук в руки діти загадували бажання. І саме теплий весняний настрій дав надію на здійснення їхніх бажань.

         Із захопленням діти спостерігали спалювання опудала Зими. Майже в кожного з них в очах була гордість  і задоволення від того, що вони приклали багато зусиль, щоб перемогла Весна. А на закінчення святкової програми-Весна пригостила всіх присутніх  чарівними тістечками – «жайворонками» і гарячим ароматним чаєм. Тістечка випікали учасники гуртка «Кулінарія» під керівництвом Макарчук А.П.

         Все свято супроводжувалося народними піснями, хороводами, веснянками під керівництвом музкерівника Басараби Н.В.  Під час свята «Стрітення» діти, молодь та присутні змогли отримати великий заряд бадьорості і веселий весняний настрій.

Вихователь Рубчинська Є.В.