Акція «Зелена планета»

   31 березня у комунальному закладі «Кузнецовський міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів» імені З.А.Матвієнко відбулася акція «Зелена планета» проведена спільно з Кузнецовським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді в якому взяли участь молодь з обмеженими можливостями та підлітки, які перебувають на обліку у кримінально-виконавчій інспекції. Метою заходу було об’єднати молодих людей під час проведення спільної  роботи, відкрити у спілкуванні нові можливості один одного.

   В рамках акції цікаво пройшла екскурсія по Центру, проведена директором Н.Федінчик. Багато емоцій викликав майстер-клас з паперопластики під керівництвом викладача з трудового навчання А.Макарчук. Учасники ретельно виконували завдання, дивуючи один одного вміннями – вчилися проявляти творчість, креативність  у роботах – і, як результат, квіткова весняна композиція порадувала всіх присутніх.

   Соціокультурний захід «Зелена планета» показав, що всі люди на планеті – не тимчасові мешканці, а мудрі господарі. Постійне спілкування з природою необхідне кожному. Призначення рослинного світу – дарувати радість життя , а ще одне призначення – дарувати здоров’я людині. Молоді люди під час цікавих вікторин, конкурсів знайомилися, спілкувалися, жартували, дізнавалися багато цікавих фактів. Ведучі Басараба А.А., Хлань Т.В., Тарасюк Т.В. зуміли знайти такі слова, які показали, що молодь з обмеженими можливостями така  ж цікава та самобутня, яка прагне та потребує звичайного спілкування. І підлітки зуміли знайти спільну мову – спілкувалися на рівних. Директор КМЦСССДМ Пашко С.Л. відмітила, що відповідальність – найкращий путівник у вчинках, молоді люди повинні цінувати  можливості, дані природою, суспільством та помічати тих людей, які потребують допомоги.

   Найбільше дієвою стала організована праця на території Центру: кипить робота трудового десанту – підлітки скопують город, спільно з молоддю, працівниками, розчищають ліс, прибирають доріжки...

   Години спільного спілкування дали можливість усвідомити для кожного ціннісне ставлення до людей з обмеженими можливостями, що проявляється в активності особистості, прояві відповідальності, чесності, працелюбності, толерантності, готовності допомогти.

   Звичайно, багато ще питань для підлітків залишилося без відповіді – вони стоять на початку життєвого шляху, та ми сподіваємось, що можливість надати реальну допомогу тим, хто її потребує стане для молодих людей необхідністю.

                                                                              Методист       Н.Омелюк