«Мандри писанки»

                                                                                    У казках є засоби, які можна  виправити чи відродити

                                                                                    будь-яку втрачену душевну пружину    

                                                                                    Клариса Пінкола Естес.

 

    Казка супроводжує людину впродовж усього життя, допомагає її успішній соціалізації й ефективному засвоєнню життєвих уроків. Казка для дитини – це не просто вигадка, фантазія, це особлива реальність світу почуттів. Казка розсуває рамки звичайного життя; тільки в казковий формі діти стикаються з такими складними явищами і почуттями, як життя і смерть, любов і ненависть, гнів і співчуття, зрада і підступність. Казка – це стародавній спосіб підтримати людину за допомогою слова.

     Казкотерапія добре долає у дітей високий рівень тривожності, різноманітні страхи, агресивність, адаптує до різних дитячих колективів. Заняття з казкотерапії рекомендують використовувати у роботі з агресивними дітьми, невпевненими, сором’язливими, брехливими, а також у випадках різного роду психосоматичних захворювань. Процес казкотерапії дозволяє дитині усвідомити та проаналізувати свої проблеми, побачити шляхи їх вирішення.

    Найбільшою перевагою казки є те, що вона не має вікових обмежень. Доведено, що читати казки необхідно навіть коли немовля ще в утробі матері.

    21 квітня 2016 року в реабілітаційному центрі відбулося  свято для дітей. Отримувачі послуг мали можливість черговий раз поринути  в чарівний світ казки, свята та позитивних емоцій. Адже для дітей-інвалідів кожна лялькова вистава, драматизація казки і є свято і одночасно заряд позитивних вражень.

    Підготували лялькову виставу, приурочену наближенню великого християнського свята Великодня, «Мандри писанки» керівник діючого гуртка «Казкар» Дмитренко О.А.,  вихователь Фус О.О., діти групи №4 Щетиніна Катерина, Токарєва Анна і Олексієвець Ярослава. Залучили до виконання ролі у виставі і маму дівчинки, яка виконувала головну роль Писанки-Розписанки.

    Діти весело зустрічали під музичний супровід героїв вистави: працьовиту Мишку, веселого Зайчика, сердитого і голодного Лева та справжнього захисника всіх лісових звірят маленького і доброго Їжачка.

     Залучення дітей до театралізованого мистецтва благотворно впливає на психоемоційний розвиток дітей, активізує їхній словник, покращуються комунікативні зв’язки, діти мають можливість показати свої емоції, почуття.

     Казка - необхідний інструмент для виховання дитини. Вона не просто розвиває фантазію, мислення, а відтворює моделі життя - сценарії, з яких дитина може переймати форми поведінки, розрізняти, що добре, а що погано.

 

Керівник гуртка «Казкар»                               вихователь Дмитренко О.А.