Оздоровлення в соляній кімнаті

Оздоровлення в соляній кімнаті

 

У січні 2015 року в  комунальному закладі «Кузнецовський міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів» введено в дію  комплекс «Соляна кімната». У зв'язку з цим в  Центрі запроваджені додаткові  реабілітаційні послуги із психорелаксації  та галотерапії   як для дітей-інвалідів з фізичними та (або) розумовими вадами розвитку так і для  дітей-інвалідів з органічними ураженнями системи органів дихання.

 З травня 2015 року буде організована додаткова діяльність Центру з надання платних послуг комплексу «Соляна кімната»  для населення.

               

 

Монтаж та облаштування  процедурного приміщення проведено кваліфікованими спеціалістами (мають відповідну ліцензію) з відомого спелеокурорту  м.Соледар, що  на Донеччині.

          В Комплексі «Соляна кімната»  імітуються унікальні та рідкісні природні утворення, стіни вкриті шаром солі.

         Галотерапія (від грецького слова «hals» -«сіль».-)  це один з сучасних методів  лікування, який   ґрунтується на перебуванні в соляному середовищі, визначеної концентрації. Головним лікувальним компонентом соляної кімнати  є її мікроклімат, основою - природний сухий аерозоль хлориду натрію (кам'яна сіль),  що утворюється в результаті дифузії зі стін при проходженні повітря та розсіювання іонів хлориду із спеціального пристрою -галогенератора.

         Кристалічна кам'яна сіль - це природний іонізатор, який ефективно покращує якість повітря, очищає його від вірусів, мікробів і алергенів, створюючи негативні іони, що у природньому середовищі  містяться у величезній кількості в повітрі на побережжі моря, біля водоспадів і після грози.        Іонізоване повітря дозволяє покращити стан здоров'я і допомагає при лікуванні різних захворювань. Саме найдрібніші частинки солі проникають у найвіддаленіші відділи бронхіального дерева, та надають бронходренажну, протизапальну, імуномодулюючу дію, що опосередковано покращує загальний захист організму.

         Природний мікроклімат соляної кімнати активізує кровообіг і зміцнює захисні сили організму, метод сприяє нормалізації сну і підвищує працездатність, значно поліпшується прохідність дихальних шляхів за рахунок розрідження і виділення мокротиння, нормалізується функція зовнішнього дихання і реактивність бронхів, що також сприяє позитивним змінам гемодинаміки малого кола кровообігу, в результаті чого знижується рівень гіпертензії в системі легеневої артерії і поліпшується скоротлива здатність міокарда та збагачення мозку людини киснем. Галотерапія позитивно впливає  на  хворих із захворюваннями суглобів (поліпшуються обміні процеси). Періодичне перебування людини в такому приміщенні викликає зняття втоми, нервових збуджень, позитивний емоційний  стан пацієнта.

         Спектр дії негативно заряджених аероіонів солі допомагає лікувати гострі і хронічні риніти, фарингіти, ларингіти, трахеїти, синусити, аденоїди, бронхіти, пневмонії, бронхіальні астми в стадії загострення і ремісії, професійні захворювання бронхо-легеневої системи, вегето-судинну дистонію, неврози, гіпертонію, алергічні захворювання, дерматологічні паталогії, синдром хронічної втоми, перезбудженість нервової системи, психічні захворювання.     

         Слід підкреслити, що в  соляних кристалах міститься незліченна кількість мікроелементів, необхідних для життя людини.

 Це: 

 •    Йод  (лат. Iodum, I)  - відповідає  за правильну роботу щитовидної залози, яка керує процесом обміну речовин.
 •     Кальцій (лат.Calcium, Ca)  - зміцнює імунну систему, пом'якшує
  роздратування, а також регулює функції системи кровообігу, а також профілактично діє проти захворювань кістково-суглобової системи.
 •     Магній   (лат. Magnesium, Mg)  - позитивно впливає на серцево-судинну систему, профілактично діє проти метаболічних розладів, надлишку холестерину і оксалатів, знижує нервову збудливість.        
 •     Калій, Натрій     (лат.Kalium, К) + Натрій  (лат.Natrium, Na)  - позитивно впливають на серцеву діяльність і покращують кровопостачання шкіри. 
 •     Залізо  (лат. Ferrum, Fe)   - є необхідним складовим елементом гемоглобіну, який покращує структуру крові,  протидіє анемії, ліквідовує загальну слабкість і  підвищує імунітет.                
 •     Селен         (лат.Selenium Se)            уповільнює процес старіння  організм,  "очищає" організм від вільних радикалів і захищає від розвитку злоякісних пухлин, нейтралізуючи шкідливу дію ртуті, свинцю, кадмію, які містяться в забрудненому повітрі.

         Протипоказання відвідування соляної кімнати:

 • бронхіальна астма у важкій формі,
 • дифузний пневмосклероз,
 • недостатність кровообігу ІІ-ІІІ ступеня,
 • гіпертонічна хвороба ІІІ ступеня ,
 • епілепсія,  психічні захворювання.        

         Умови проходження процедури:

 • температура повітря 20-23 градусів,
 • тривалість процедури від 30 до 60 хвилин, курс від 10 до 20 сеансів.
 • періодичність процедури - щодня, лікування- один раз у півроку.
 • обґрунтована вартість однієї процедури для населення-25 грн.,для отримувачів послуг Центру-безкоштовно.

 

Директор                                                                     Н.Федінчик