«Мала сцена» – можливості театрального перевтілення

      Вже багато років гурток «Мала сцена» під керівництвом вихователя Центру реабілітації м. Вараш Тетяни Тарасюк вражає соціально значущими постановками та виставами. Адже ідея інтегративного театру передбачає участь як осіб з інвалідністю так і дітей та дорослих, які займають соціально активну позицію з питань інвалідності в місті. І таких небайдужих є багато… 

      Використання інтегративного театру розглядається як ефективний спосіб соціалізації та взаємної адаптації повнолітніх осіб з інвалідністю, що у даному випадку означає спільну творчість молоді з психофізичними вадами і здорових, вихованців та педагогів, співпрацю з іншими колективами. Спільна творчість є природним способом інтеграції  осіб з інвалідністю у суспільство.

      Особливою для усього міста стала участь гуртківців зі своїм незмінним керівником  у проекті «Вражай та надихай» – яка розкрила творчий потенціал всіх учасників.

       Педагог переконана, що через призму театральної образності входження в реальне життя для її вихованців  стає більш легким. Адже театр – це завжди перевтілення, театральна гра допомагає її учасникам «приміряти» на себе будь-який образ, що для адаптації є важливим фактором. Гра дає змогу упевнитися в своїх силах – спочатку в межах театральної студії, потім – у повсякденному житті. Програвання ж болючих життєвих аспектів дає можливість людині з особливостями розвитку інтегрувати свій біль, творчо його переосмислювати, поступово формуючи імунітет до тієї реальності, яка раніше заводила її у безвихідь.

Методист                                                             Наталія ОМЕЛЮК