ПРИЛЕТІЛА ЛАСТІВОЧКА…

     П'ятнадцятого лютого – свято Стрітення, в народі "Стрічання",  "Громиця",   "Зимобор", яке відзначають через 40 днiв пiсля Рiздва Христового. Це свято ще раз нагадує віруючим про найважливішу подію з життя Господа нашого Ісуса Христа і Пресвятої його матері. З вірою і щирою молитвою всі християни дякують Богові за спасіння, звертаються до Господа, щоб він навчив їх так любити Його і наших ближніх, як Він любив усіх людей, пожертвувавши своїм життям.  На Стрітення, за народними уявленнями, зима іде туди, де було літо, а літо - де була зима. Дорогою вони зустрічаються і говорять між собою: 

      - Боже, поможи тобі, зимо! - каже літо.

      Дай, Боже, здоров'я! - відповідає зима.

      - Бач, зимо, - дорікає літо, - що я наробило і напрацювало, ти поїла і попила! 

     15 лютого 2017 року в Центрі реабілітації педагогічними працівниками було організовано і проведено розвагу «Прилетіла ластівочка..»  для дітей та молоді з інвалідністю. Метою веселого і цікавого заходу, проведеного музичним керівником Басарабою Наталією Володимирівною, було познайомити вихованців з історією виникнення цього свята, розповісти про традиції святкування Стрітення Господнього в Україні, розширити уявлення  отримувачів послуг про народні свята та традиції українського народу, про весняні і зимові явища природи, їх особливості та прикмети, сімейні свята.

     Діти та молодь весело зустрічали Зимоньку-Зиму, яка все і всіх хотіла заморозити, лагідну Весноньку, яка незабаром ступить на землю, щоб зігріти всіх-всіх своїм теплом після зимових морозів і принесе спів пташок; маленьку і привітну Ластівку, яка теж хоче відчути прихід весни. Адже весна – це пора року, що приносить нам особливу радість. З її приходом оживає весь навколишній світ, все навкруги вдягається у свіже запашне листя, квіти.

     Вихованці реабілітаційного центру завжди з нетерпінням чекають свята, весело і завзято приймають участь в іграх та змаганнях, конкурсах. Навіть найменші діти разом з мамами долучилися до святкового дійства.

      Закінчилася розвага чудовими словами, які були звернені до присутніх на розвазі: «Пам’ятайте, кожна людина приходить у світ творити добро. Тож робіть добрі справи, бережіть і любіть природу, пам’ятайте і примножуйте звичаї і традиції українського народу. Святкуйте Стрітення з новою весною у серці, величайте Господа!»

 

 

      Вихователь                                                                   О.Дмитренко