Апсайклінг – нове життя старих речей

     Вихованці Вараського міського центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю імені З.А. Матвієнко на заняттях гуртків систематично та плідно працюють у напрямку «апсайклінг».

     Цей напрямок творчо використовує креативний, талановитий вчитель з трудового навчання Федорова І.М.  Діти та молодь разом з вчителем вдихнули життя у безліч виробів, які для когось стали сміттям. Філософія вчителя стала прикладом для інших: «Ми намагаємося замислитися над тим, як можна зменшити свій екологічний слід та перетворити відходи у творчість. Звичайно, ми розуміємо, що перетворити все сміття на творчі об'єкти не можливо. Закликаємо кожного замислитись над необхідністю належної переробки побутових відходів. Адже, коли кожен усвідомить власну відповідальність за екологічну ситуацію в країні, хижацьке забруднення природи зменшиться бодай на трішки».

      Апсайклінг (Upcycling) – слово, яке все частіше з'являється у щоденному вжитку сучасності. Воно означає нове життя старих речей, або вторинну переробку. Ще кілька років тому «апсайклінг» був новим, відомим меншості напрямком. Сьогодні ж мода на екологічність не лише у Європі, але й Україні. Оскільки дозволяє вберегти міста від перетворення на смітники. Головна мета таких проектів – це бережливість та екологічність у ставленні до природи і суспільства. Ця ідея реалізується вже в багатьох країнах світу, що борються за екологічність, порятунок природи та людей взагалі. Адже кількість сміття, яке щоденно опиняється на звалищі – шалена, і вона зростає так швидко, що науковці давно говорять про цю проблему звідусіль.

     Екостиль – один з найбільш популярних напрямків у світовому дизайні. Всі вироби екологічної спрямованості на всьому протязі свого життєвого циклу (створення, використання та утилізація) повинні сприяти захисту навколишнього середовища і нас з вами в ньому. Причому цей принцип діє нарівні з очевидними і звичайними вимогами краси, зручності і ціни.

      Дуже часто в екостилі присутні речі зроблені своїми руками. В наші дні напрям Handmade успішно втілюється в роботі дизайнерів всього світу. А самі речі ручної роботи традиційно оцінюються більш високо. Не варто забувати і про можливість повторного використання виробу. Нове життя старої речі може стати більш оригінальним і стильним, ніж перше.

     Не спішіть викидати старі речі, а ризикніть і спробуйте додати їм нового вигляду! А наші вихованці  вражають своїми роботами!

 

Методист                                                        Наталія ОМЕЛЮК