Вараський міський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю імені З.А.Матвієнко  - є закладом управління праці виконавчого комітету Вараської міської ради. Метою його діяльності є здійснення комплексу реабілітаційних заходів, надання соціальних послуг, спрямованих на розвиток та коригування порушень розвитку дітей та молоді з особливими потребами, навчання їх соціальним та побутовим навичкам, формування життєєвої компетенції, здатності до сімейно-побутової, громадської діяльності, розвиток творчих здібностей, повернення їх до активної участі у суспільному житті.
       
     Свою роботу у статусі комунальної установи Центр розпочав у березні 2013 року аби забезпечити дітей та молодь з особливими потребами реабілітаційними послугами за місцем їх проживання.
    В прекрасній споруді Комплексу соціально-медичної реабілітації інвалідів з дитинства, побудованій за сучасними європейськими стандартами, з потужним реабілітаційним обладнанням, послуги отримують не лише мешканці міста, а й діти з інвалідністю  Рівненської області.
        
      Сьогодні – це заклад, який забезпечує:
- соціальну, психолого-педагогічну реабілітацію, професійну орієнтацію та медичне спостереження дітей з інвалідністю та дітей, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності;
-  надання соціальної послуги денного догляду для дітей та  повнолітніх осіб з інвалідністю;
-  надання послуги соціального супроводу/патронажу для повнолітніх осіб з інвалідністю.
     
      Зарахування дітей з інвалідністю з Рівненської області та інших регіонів України на реабілітаційні послуги проводиться на основі укладених договорів Про міжбюджетний трансферт між Вараською міською радою та районними (міськими) радами.

      Для отримувачів послуг організоване  збалансоване  харчування.
 
      Комплекс реабілітаційних заходів Центру надається безкоштовно і спрямований на сімейно-центрований підхід в організації допомоги.
 
       Центр працює з 5-денним режимом роботи. На період дії  договорів Про міжбюджетний трансферт   організовується  цілодобове  перебування.
 
       Утримання закладу здійснюється за кошти місцевого бюджету та кошти субвенції, передбачені,  відповідно до вищезазначених договорів.
 
       Комплекс послуг діти та молодь отримують у відділеннях соціальної, психолого- педагогічної реабілітації та відділенні медичного спостереження, фізичної  реабілітації.
 
       Відповідно до затвердженої мережі у закладі функціонує 6 груп.