Вараський міський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю імені З.А.Матвієнко  - є закладом управління праці виконавчого комітету Вараської міської ради. Метою його діяльності є здійснення комплексу реабілітаційних заходів,спрямованих на розвиток та коригування порушень розвитку дітей та молоді з особливими потребами, навчання їх соціальним та побутовим навичкам, формування життєєвої компетенції, здатності до сімейно-побутової, громадської діяльності, розвиток творчих здібностей, повернення їх до активної участі у суспільному житті.
       
     Свою роботу у статусі комунальної установи Центр розпочав у березні 2013 року аби забезпечити дітей та молодь з особливими потребами послугами комплексної реабілітаціїза місцем їх проживання.
      В прекрасній споруді Комплексу соціально-медичної реабілітації інвалідів з дитинства, побудованій за сучасними європейськими стандартами, з потужним реабілітаційним обладнанням, послуги отримують не лише мешканці міста, а й діти з інвалідністю  Рівненської області.
        
      Сьогодні – це заклад, який забезпечує надання послуг комплексної реабілітації (абілітації) дітям з інвалідністю,особам з інвалідністю, дітям, що належать до групи ризику, щодо отримання інвалідіності м. Вараш, та дітям з інвалідністю з районів Рівненської області.
 
         Заходи комплексної реабілітації (абілітації) включають послуги:
     - соціальної реабілітації (абілітації),
     - психолого-педагогічної реабілітації (абілітації),
     - фізичної реабілітації (абілітації)
     - медичного спостереження.
   
      Зарахування дітей з інвалідністю з Рівненської області та інших регіонів України на  послуги комплексної реабілітації (абілітації) проводиться на основі укладених договорів Про міжбюджетний трансферт між Вараською міською радою та районними (міськими) радами.

      Для отримувачів послуг організоване  збалансоване  харчування ( на програмі стаціонарного денного перебування - 2- разове, на програмі цілодобового стаціонарного перебування - 4- разове ).
 
      Комплекс реабілітаційних заходів Центру надається безкоштовно і спрямований на сімейно-центрований підхід в організації допомоги.
 
       Центр працює з 5-денним режимом роботи. На період дії  договорів Про міжбюджетний трансферт   організовується  цілодобове  перебування.
 
       Утримання закладу здійснюється за кошти місцевого бюджету та кошти субвенції, передбачені,  відповідно до вищезазначених договорів.
 
       Комплекс послуг діти та молодь отримують у відділеннях соціальної, психолого- педагогічної реабілітації та відділенні фізичної реабілітації, медичного спостереження.
 
       Відповідно до затвердженої мережі у закладі функціонує 6 груп.
 
       Штатним розписом затверджено 66,25 шт. одиниць.